Mida teha kui motivatsioon on maas?

Esiteks tuleb mõista mis on motivatsioon. Motivatsioon on jõud mis sind edasi sunnib minema. Nüüd kui tekib tunne, et asi mis on suure hurraaga ette võetud ei liigu nii kiirelt edasi kui algselt soovisid, või siis tundub asi väga mõttetuna. Kui oled jõudnud sellisesse punkti tuleb hetkeks aeg maha võtta ja vaadata asja sügavama pilguga.

Kui sinu tegevus tundub sulle mõttetu tuleb minna tagasi selle juurde, miks üldse projektiga alustasid. Näiteks kui soovid korraldada filmi õhtu, siis on hea endalt küsida miks sa tahad seda teha ja on see ikka tähtis, kas see on tunne, et saad abivalmis olla või siis hoopis naeratus osalejate näol.

Kui korraldada asja mõtestatult on palju lihtsam asjad motiveeritult lõpuni viia. Kui aga probleem tekib selles, et asjad ei liigu nii kiiresti kui sa soovid siis tuleks endalt küsida miks? Kas see on selepärast, et igaühel on oma nägemus ja väga erinevad ideed ja kuidagi ei suudeta ühisele meelele jõuda või hoopis on asi selles, et lükkad järjest asju edasi, sest kuupäev on ju alles kaugel ent seda jäädki mõtlema.

Mõlemale probleemile on tegelikult lihtne lahendus. Tugev juht. Tavaliselt oskab mentor väga hästi ära öelda kes on selles tiimis selleks kõige sobivaim. Juht on see kes teeb lõpliku otsuse. Ta paneb kirja kuupäevad ja jälgib, et kõik oleks õigeks ajaks tehtud ja keegi ei jääeks gruppist välja.

Oht mis sellega kaasneb on see, et juht ei oska ülessandeid jagada ja teeb kõike üksi. Lõpptulemus on see, et asjad ei liigu endiselt edasi kuna üksi ei jõua peaaegu keegi midagi kiirelt ära teha.

Sa võid küsida abi vanematelt või sõpradelt kellega sa üritust koos korraldad. Nemad kindlasti aitavad sind motiveerida. Kindel see, et ega nemad sind motivatsiooniga ei täida kuna pead lõppude lõpuks ikkagi ise aru saama tegutsema hakkamise väärtusest ja vajadusest.

Ära mõtle üle, et oma eesmärki täita lihtsalt tee see ära või nagu teismoodi öldakse ,,JUST DO IT”. See, aga suuremat võimalust edukuseks ei anna. Eduka projekti täide viimiseks on vaja võtta pingutusmeetmed ette. Kui teed midagi tuimalt, kuid kähku ei saa midagi korralikult teha. Kasuta motivatsiooni targalt ja jätkusuutlikult.