KUIDAS PARANDADA OMA ELU KVALITEETI?

▶ LOE TEKST ETTE

Avarda silmaringi. Liigu inimeste seas ringi ja õpi nendelt uusi asju.

Ole avatud. Räägi oma muredest või probleemidest täiskasvanule. Ära sulgu iseendasse jagatud mure on pool muret, koos on kergem.

Leia sõpru ja mõttekaaslasi. Suhtle inimestega kellel on sarnased probleemid ja püüdke koos leida lahendusi. Sõbrad on alati toeks.

7 viisi, kuidas oma elu parandada: https://hingele.goodnews.ee/7-viisi-kuidas-oma-elu-parandada/

5 nippi, kuidas ületada hirme: http://hakkametegutsema.ee/blogi/5-nippi-kuidas-uletada-hirme

Mida hirm tähedab?

Hirmul on igaühe jaoks erinev tähendus. Mõni kardab kõige rohkem füüsilist valu, teine aga psühholoogilisi pingeid. Mõnes inimeses võib ämblik esile kutsuda paanika, teine kehitab putuka peale vaid õlgu. Tänu hirmule jääme ohtlikus olukorras ellu, sest kogu organism võtab end kokku ja on valmis tugevaks pingutuseks – ainevahetus kiireneb, närvisüsteemi, südame ja hingamiselundite tegevus elavneb ning verre paiskub tugevatoimelisi hormoone. 

Rohkem saab loe siit: https://sobranna.postimees.ee/1284502/elu-hirmuga-kuidas-toime-tulla

Mida siis teha, kui sa tunned hirmu?

Kui on hirm mingite olukordade ees, millegi ees, mida on vaja teha, kuskile minna, kellegagi kohtuda, midagi rääkida? Parim viis hirmuga toime tulekuks on minna läbi hirmu. Selleks on vaja suurt julgust, aga julgus on ainult otsus.

Rohkem saab lugeda siit: https://alkeemia.delfi.ee/artikkel/71600607/mida-teha-siis-kui-hirm-kipub-su-elu-kontrollima

Ole julge proovima uusi asju. Osale üritustel millest sa veel pole osa võtnud. Haara võimalusest kinni ja tegutse. Ära karda läbikukkumist.

Skip to content