Projektiesitlus Kuressaares

Üle-eestilisel võrgustikuseminaril osaleti 17-18.augustil Kuressaares. Meie tiimi noored – Kermo Nurmeoja Roiu noortekeskusest ja Oskar Raudnagel Ülenurme pere- ja noortekeskusest – esitlesid projekti praegust seisu ning tutvustasid, millised uued võimalused on Kermo Nurmeoja poolt lisatud minuidee.ee kodulehele.
Kermo Nurmeoja kogemus antud projektiga: „Olen varasemalt tegelenud sisuhaldustarkvara WordPressiga ning see võimalus, siin projektis seda teha, on olnud väga seiklusterohke, meeldiv ning ka uusi oskusi andnud. Sain selle lehega tegeledes oskuse käia ümber Enfold teemaga, sain praktiseerida oma oskusi ning tuletada meelde õpitut. Olen Minu Idee lehele lisanud vaegnägijatele võimalused, artiklite kuulamise, rahastajate loendi, tagasiside süsteemi, blogi ning koostanud ka oma piirkonna meeskonnaga rahastuse peatüki. Samuti olen aktiivselt uuendanud lehekülje turvalisust ja täiendanud kasutajasõbralikkust. Viimasel ajal on hakanud meie postitustele ilmuma välismaalastelt tagasisidet, kus kiidetakse postitusi. Meie lehekülg on kättesaadav terves maailmas. Välismaalased saavad tänu Google automaatsele tõlkimisele lugeda meie lehekülge endale sobivas keeles. Alates 2019. aastast on Minu Ideed vaadatud Ameerika Ühendriikidest 34, Šveitsist 19, Venemaalt 9, Boliiviast 9 ja muudest kohtadest Euroopa Liidust 12 inimest. Samuti väljaspool Euroopat on meid vaadatud Indiast, Hiinast kui ka Kanadast. Suureks innovatsiooniks on see, et meie leheküljel on noorteprojektide rahastajad kirjas ja rahastuse peatükk, mida sellises mahus Eestis kuskilt mujalt ei leia.”

Oskar Raudnageli kogemus antud projektis: „Ma olen õppinud selles projektis osalemisega palju uut. Olen saanud uusi tuttavaid Kambja, Kastre ning Põlva vallast, kellega oleme ühiselt selle projekti jooksul osalenud koolitustel, sündmustel, väljasõitudel, loonud ühiselt veebilehe, mille nimeks on Minu Idee. Olen saanud uusi kogemusi veebilehe arenduse valdkonnas. Esitluskoolitusel sain teada esitluse põhialused. Intellektikal ja erinevatel esitlustel osalemine on andnud mulle julgust suurema publiku ees esineda ning oskuslikumalt oma mõtteid ja ideid edasi anda. Soovitan noortekeskuses käia, võtta aktiivselt osa seal pakutud tegevustest. Noorsootöötaja soovitusel saab osaleda ka erinevates projektides. Mina olen väga rahul, et ma selle projektiga ühinesin. Elu vajab elamist. Haara kinni igast võimalusest, mis elu Sulle toob!“

Merili Tomikas

KTG Ülenurme korraldusmeeskonna liige Roiu noortekeskuse noorsootöötaja, Kastre vald

Kersti Leis

KTG Ülenurme korraldusmeeskonna liige projekti koordinaator, MTÜ Õnnemaa juhataja, Kambja vald

Skip to content