Eelarve, ajakava, CV, hinnapakkumised

EELARVE

Eelarve on numbriliselt väljendatud rahaline plaan, mida soovid projekti käigus soetada.

Eelarve soovitame koostada Google Sheetsis. Google excelis saab teha ka automaatse arvutamise. Eelarves peab tooma üksikasjaliselt välja, mida soovid soetada ning taotlusvormis peab tulema ka välja, et milleks soovid seda. Otsi vähemalt kolmest allikast samat toodet, et saada kätte kõige soodsaim hind. Hoiad nii eelarvet kokku ja saad rohkem asju soetada! Alati mõtle läbi, miks Sa vajad seda toodet, mida sellega tegema hakatakse ja mis saab sellest tootest peale projekti.

Mõtle, kas vajad üritusele/projektile toitlustust, mingit transporti, külalisesinejat, dekoratsioone, valgustehnikat ja helitehnikat, auhindu, arvutite soetamist, remondiks asjade soetamist jpm.

HINNAPAKKUMISED

Hinnapakkumised e. pakkumine osutada teenust v. müüa kaupa kindla hinnaga.

Hinnapakkumist peab küsima siis, kui vaatad teenuspakkuja kodulehel nende teenust ja näed, et seal on vorm, mida täita või siis on kirjas, et hind kokkuleppel. Võib seal olla ka see, et küsi hinnapakkumist vms. Siis otsi üles teenusepakkuja e-posti aadress ja kirjuta neile, et soovid tellida nende teenust. Too välja ka see, et kunas Sa soovid nende teenust ja mis hinnaks on. Kui teenus on kestusega, siis lisa ka, et näiteks võiksite olla kohapeal 2 tundi. Uuri enne nende teenust, kui tellid!

Hinnapakkumine erineb eelarvest pakkumise poolest, sest eelarvesse lisad Sa hinna, mis on avalik, aga hinnapakkumisel pead küsima hinna, millega nad Sulle teenust pakuvad Sinu tingimustel. Hinnapakkumises peab tooma välja ka pakkumise lingi! Laadi pakkumine näiteks Google Drivei üles, jaga ja lisa jagatud link faili.

Lisa hinnapakkumine omaette faili. Soovitatavalt tee endiselt Google Excelis uus tabel.

  • Hinnapakkumise vorm
  • Hinnapakkumise näidis


Näiteid, kus peab küsima hinnapakkumist:

CV

CV tähendab elulugu.

Hea tavakohaselt koostatakse CV:

  • mustas kirjas;
  • mõnes enamlevinud kirjastiilis. Nt Times New Roman, Arial vmt;
  • tähemärgi suurusega 10 kuni 12.

 

CV peaks sisestama:

  • Kontaktandmeid. (täisnimi,  aadress, telefoninumber, isikukood või sünniaasta, e-posti aadress)
  • Haridustase. Hariduskäik läheb viimase kooli astme järgi. (kunas alustasid ja kui oled lõpetanud, siis kunas, kooli nimi)
  • Täienduskoolitused. Kui oled käinud kuskil koolitusel midagi õppimas. (kursuse toimumise aeg, kursuse kestus, kursuse nimetus, kursuse läbiviija)
  • Töökogemus. TÖÖ ON KA VABATAHTLIK TÖÖ! (töö algus ja lõpp, ettevõtte nimetus, tööülesanded)
  • Muud oskused: keelteoskused, arvutioskus, autojuhiluba, hobid.
  • Mida tavaliselt projektidele lisama ei pea, aga võib lisada ka soovitajad. (soovitaja on see, kes kiidab sinu tööd. See võib olla Sinu endine tööandja või mõni kolleeg)

AJAKAVA

Ajakava ehk millegi toimepaneku ajaline graafik.

Kui teed huviringi, siis pead tooma ajakavas välja, mis päeval ring toimub, mis kellaajal ja mis teemal.

Korrastustööde, remonditööde jms ajakava koosta päeva kohta. Lisa ajakavasse ka ettevalmistusaeg.

Ürituse ajakavas too poole tunni täpsusega välja, kuna mis toimub. Ürituse ajakavas määrake ära ka vastutajad, kes mis asja eest vastutab, et see toimub ja toimiks.

  • Ajakava vorm
  • Ajakava näidis
Skip to content